Szakmai Tanácskozás – 2025 

Család- és Gyermekjóléti Szolgálat  2025.

 

SZMJV Humánszolgáltató Központ Családsegítő és Gyermekjóléti Központ Család- és Gyermekjóléti Szolgálata törvényi kötelezettségének eleget téve minden évben szakmai tanácskozást szervez, majd március 31. napjáig intézkedési tervet készít. A résztvevők – a jelzőrendszer tagjainak tájékoztatóit figyelembe véve – közösen értékelik az észlelő- és jelzőrendszer működését, továbbá áttekintik a település gyermekjóléti alapellátásának valamennyi formáját, és javaslatot tesznek az észlelő- és jelzőrendszer hatékony működtetésére vonatkozóan.

A 2025. évben Intézményünk társult településein személyes térben sikerült megtartani a szakmai tanácskozásokat, míg Szekszárd vonatkozásában online formában valósult meg 2025. február 26. napján. A szakami tanácskozásokon a jelzőrendszeri hálózat 2024. évi működésének tapasztalatai kerültek megvitatásra az azon megjelent észlelő- és jelzőrendszeri tagokkal.

Szekszárd város éves szakmai tanácskozását Tolácziné Varga Zsuzsanna nyitotta meg és köszöntötte a megjelenteket, majd ezt követően Heckmann Erika, észlelő és jelzőrendszeri felelős tájékoztatta a résztvevőket – a jelzőrendszeri tagoktól beérkezett írásbeli beszámolók alapján – a jelzőrendszer működésével kapcsolatos tapasztalatokról, változásokról. Az éves szakmai tanácskozáson Máté Zsolt, a pécsi INDIT Közalapítvány szakmai koordinátora előadást tartott intézményük kamasz/serdülők számára nyújtott addiktológiai szolgáltatásairól, ill. felvázolta a lehetőségeket, hogyan tud kapcsolódni egymáshoz a gyermekjóléti szolgáltatás és intézményük a szenvedélybetegségben érintett fiatal (gyermek, kamasz kliens) és családja számára nyújtott segítő folyamat során. A jelzőrendszeri tagoknak lehetőségük nyílt kérdések, hozzászólások, javaslatok megtételére az előadáson elhangzottak kapcsán. A tanácskozás Tolácziné Varga Zsuzsanna, Intézményvezető zárógondolataival ért véget.

szechenyi-logo